Happening #jsemlaskavec
nezastavil ani covid

55 mateřských škol, 261 základních škol, 13 dětských domovů, ale i gymnázia, spolky, speciální školy, sokolské organizace a rodiny. Do happeningu #jsemlaskavec se mohl opět přihlásit kdokoli, kdo splňoval jen základní podmínku: na Světový den laskavosti chtít konat dobro

V letošním roce, kdy byly oslavy kvůli vládnímu nařízení komplikovanější, se do happeningu zapojilo 9450 dětí, to je úžasných 364 týmů z 208 měst z celé České republiky. 

Najdete na interaktivní mapě svůj tým? 

 

Rekordní počet týmů

Mezi letošní rekordmany patří ZŠ a MŠ Řečany nad Labem, právě odtud se přihlásilo celkem 10 týmů a v jeden moment tak konalo laskavosti až 280 místních dětí. Zlínská Academic School přihlásila 6 týmů. A 4 týmy přihlásila ZŠ Němčice nad Hanou a Mateřská škola U plavecké haly z Ústí nad Labem.

Pozdravy do zahraničí

Letos nezůstalo pozadu ani zahraničí, dobré skutky nám poslaly také 3 týmy ze Slovenska, zdravíme Zvolen, Vápennou a Rimavskou Sobotu. A máváme i do kanadské Ottawy, britského Londýna a do města Randolph v USA, tady všude se slavil Světový den laskavosti.

Rozličné laskavosti

75 týmů těšilo na Světový den laskavosti seniory, 32 týmů se zapojilo do úklidu okolí a do sbírek pro zvířecí útulky, 14 týmů třídilo oblečení pro potřebné. A 211 týmů se do našich škatulek nevešlo a konalo dobrý skutek dle vlastního nápadu.

Jaký? Sledujte náš Facebook a Instagram NKJ a laskavost.cz a projděte si články na www.laskavost.cz, kde se dozvíte více.

Děkujeme všem, kteří se zapojili!

Nadace Lilie & Karla
Janečkových

Milady Horákové 382/75
Praha 7 - Holešovice
170 00
IČO: 02576040