Jsem přesvědčená o tom,
že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti

Knížka Laskavci přináší sedm příběhů lidí, kteří mají energii, sílu i odvahu a pomáhají druhým. Na jejích stránkách se můžete setkat například s lektorkou jógy, která staví školy v Kambodži, s amatérským vodohospodářem, jenž buduje tůně a snaží se uchovat vodu v krajině, nebo se zakladatelkou charitativního běhu. Tyto i další příběhy neobyčejných lidí, kteří mění svět, sepsala autorka Dominika Trčková

„Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že DOBRO stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může zachránit tento svět,“ říká sama autorka knihy Dominika Trčková.

Publikace je plná tipů, jak žít smysluplnější život, a výsledků studií na dané téma, protože laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. „Je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat nebo si založit charitativní projekt, ale nevědí, jak to uchopit. Pak si ale přečtou příběh nějakého úplně normálního člověka a zjistí, že to jde. Tahle knížka je vlastně takovým návodem,“ vysvětluje autorka Dominika Trčková.

Kniha, o jejíž grafickou podobu se postaralo kreativní studio Artbureau, také pomáhá. Z každého prodaného výtisku putuje 12 x 21 = 252 Kč na podporu laskavých projektů.

Knížku můžete zakoupit na www.laskavci.cz.

 

Nadace Lilie & Karla
Janečkových

Milady Horákové 382/75
Praha 7 - Holešovice
170 00
IČO: 02576040